Lato w ogrodzie przedszkolnym

W naszym ogrodzie przedszkolnym zagościło Lato!. W pięknych filiżankach wykonanych z recyclingu kwitną miododajne rośliny dla owadów. Króliczek wskazuje nowy zielnik. Przy wejściu do przedszkola wesoło bawią się biedroneczki zachęcając dzieci do wejścia do przedszkola. Żabka obok studni czeka na Przedszkolaków i dodaje im otuchy. Nowe ozdoby ogrodowe cieszą oko dzieci i dorosłych oraz tworzą.mile.i wesołe otoczenie wokół naszego Przedszkola. Dziękujemy Cioci Joli z Gr 7 za tą kolorową zmianę naszego otoczenia.

Gr 7 w Gospodarstwie Edukacyjnym

Grupa 7 wybrała się do Gospodarstwa Edukacyjnego ,, Pszczółki,, w Niezwojowicach. Atrakcji było mnóstwo !
Dzieci:

  • Przygotowywały pyszne domowe rogaliki
  • Poznały różne rodzaje ziół, owoców i warzyw
  • Zapoznały się Przyjaciółmi z wiejskiej zagrody (królikami, kotem, psem, gołębiami) i nakarmiły kaczki
  • Zwiedziły starą szkołę z XIX w. ( Tam dowiedziały się jak wyglądało pisanie gęsim piórem)
  • Zjadły pyszny obiad przygotowany z lokalnych produktów

I wiele, wiele innych atrakcji. Dzień był pełen wrażeń… spędzony w zacisznym i uroczym zakątku wsi.