WAŻNA INFORMACJA!

Szanowni Państwo, w związku z informacją, że od 6 maja br. będzie możliwość otwarcia przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego, przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia a ze względu na sytuację epidemiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej  to w pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać  te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem w domu.  Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, proszę do 3 maja 2020r.  na maila przedszkola: przedszkole182@op.pl o zgłoszenie zainteresowania skorzystania z opieki przedszkolnej.

Obecnie nie posiadamy informacji o terminie otwarcia przedszkoli.

Proszę pamiętać, priorytetem zdrowie dzieci i pracowników, wszystkich dotyczy reżim sanitarny.

Pozdrawiam z życzeniami zdrowia

Małgorzata Kaplińska

RODZICU:

• Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4 rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki.
  •  Przyprowadź do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych.
  •  Nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
  •  Wyjaśnij dziecku, żeby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.
  • Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie.
  • Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.

PRZEDSZKOLE:

•  Zajęcia prowadzone przez nauczycieli tylko opiekuńcze

Pracownicy  w środkach ochrony osobistej (rękawiczki, maseczki ochronne,  przyłbice itp.)

• Dzieci w małych grupach w zachowanych odstępach od siebie
  • Sale i zabawki dezynfekowane płynami co godzinę
  • Usunięte z sali przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie dezynfekować, np. pluszowe zabawki, poduszki, dywany, itp.

Wietrzenie  sali, w której organizowane są zajęcia, co najmniej raz na godzinę.