Wycieczka do Muzeum Lotnictwa

24.09.2024 r. w ramach Międzynarodowego Projektu Piękna Nasza Polska Cała Przedszkolaki z gr 2 wybrały się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Głównym celem projektu jest poznawanie swojej najbliższej okolicy – małej ojczyzny oraz jej historii, kształtowanie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży, szacunku do własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, uwrażliwienie na
historię, folklor i tradycje Polski, dostrzeganie wartości dorobku polskiej nauki i kultury. Przedszkolaki miały okazję podziwiać zabytkowe samoloty pasażerskie, wojskowe oraz rolnicze. Rozpoznawały godło Polski na samolotach oraz poznały znaczek biało – czerwonej szachownicy na ogonie samolotu. Jednak najbardziej podobały się Przedszkolakom samoloty o sympatycznych nazwach: Komar, Kruk, Wrona, Polonez.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA – OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to jeden z najważniejszych dni dla wszystkich przedszkolaków oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego, ponieważ Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W naszym przedszkolu odbyła się wielka impreza sportowa – Olimpiada Przedszkolaka. Przedszkolaki pokonywały tory przeszkód czerpiąc radość oraz prezentując swoje sportowe umiejętności. Na Przedszkolaków czekały sportowe atrakcje oraz nagrody w postaci pucharu dla każdej grupy, prezentu niespodzianki dla grupy oraz przypinek i medali. Wszystkim Naszym Przedszkolakom oraz Przedszkolakom z całej Polski życzymy szczęśliwego i wspaniałego dzieciństwa oraz niezapomnianych i radosnych wspomnień z przedszkola.

DZIEŃ KROPKI

Na dzień 15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i wiary we własne możliwości. Nasze Przedszkolaki również obchodziły Dzień Kropki. Nauczycielki przygotowały moc atrakcji, które jeszcze bardziej pobudziły dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Podczas zajęć Przedszkolaki poznały genezę święta, wysłuchały opowiadania jak to mała, zwyczajna kropka zmieniła życie Vashti. Nasze zabawy, prace plastyczne, gry i zajęcia były pełne kropek i pasków. Kropki pojawiły się również na ubraniach Przedszkolaków.