Wycieczka do Muzeum Lotnictwa

24.09.2024 r. w ramach Międzynarodowego Projektu Piękna Nasza Polska Cała Przedszkolaki z gr 2 wybrały się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Głównym celem projektu jest poznawanie swojej najbliższej okolicy – małej ojczyzny oraz jej historii, kształtowanie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży, szacunku do własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, uwrażliwienie na
historię, folklor i tradycje Polski, dostrzeganie wartości dorobku polskiej nauki i kultury. Przedszkolaki miały okazję podziwiać zabytkowe samoloty pasażerskie, wojskowe oraz rolnicze. Rozpoznawały godło Polski na samolotach oraz poznały znaczek biało – czerwonej szachownicy na ogonie samolotu. Jednak najbardziej podobały się Przedszkolakom samoloty o sympatycznych nazwach: Komar, Kruk, Wrona, Polonez.